u źródeł natury
STRONA GŁÓWNA | O NATURZE 2000 | MAPA | SCENARIUSZE ZAJĘĆ | LINKI | O PROGRAMIE U ŹRÓDEŁ NATURY | O ŹRÓDŁACH

Kasia Nosowska promuje Naturę 2000

Katarzyna Nosowska została ambasadorką kampanii „Natura 2000. Poczuj to!" prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
"Tam gdzie wślizguje się źdźbłem
Złotym, ostatnim – pole w las.
Tam gdzie pasą się mgły
O poranku, rosa lśni"

Tam właśnie Kasia Nosowska zaprasza wszystkich słowami piosenki „O lesie” ze swojej ostatniej płyty. Artystka wybrała utwór specjalnie na potrzeby kampanii informacyjno-promocyjnej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej młodych ludzi w zakresie Natury 2000. Przekonanie ich, że te cenne przyrodniczo obszary, niezwykle wartościowe dla nas i przyszłych pokoleń, to z jednej strony miejsca piękne i magiczne, z drugiej zaś, mimo swej niezwykłości, całkiem nam bliskie. Miejsca, w których człowiek może żyć, pracować, rozwijać się, inwestować, pamiętając przy tym, by nie szkodzić tym najrzadszym w skali Europy i zagrożonym wyginięciem roślinom i zwierzętom, które stały się celem ochrony tych obszarów.

Katarzyna Nosowska jest jedną z najlepszych współczesnych wokalistek i autorek tekstów. Swoim najnowszym albumem ugruntowuje tę pozycję – trudno o bardziej entuzjastyczne przyjęcie nowej płyty. Nie trzeba było długo przekonywać Katarzyny, aby jako Ambasador, podpisała się pod ideą ochrony przyrody w ramach programu Natura 2000. Jest artystką niezwykle wrażliwą, co widać nie tylko w Jej codziennym życiu, ale i w tekstach piosenek, które pisze. To wielki zaszczyt, że identyfikuje się z kampanią “Natura 2000. Poczuj to!”. Dlaczego? – Przyroda jest dobrem wspólnym, wszyscy z niej korzystamy i wspólnie powinniśmy o nią zadbać. Każdy potrzebuje miejsca do złapania równowagi, miejsca gdzie może oderwać się od zgiełku miasta. Takim miejscem są właśnie obszary Natura 2000. Często jeździmy odpocząć, nawet nie zdając sobie sprawy, że znajdujemy się na obszarach Natura 2000. Przykładem mogą być Bieszczady, Tatry czy Półwysep Helski. Co więcej, są one blisko nas. Pochodzę ze Szczecina i nie zdawałam sobie sprawy, że Zalew Szczeciński to również obszar Natura 2000, cenny w skali całej Europy. Natura 2000, to nie tylko piękne lasy, łąki i jeziora, to obszary chroniące siedliska, na których żyją gatunki zagrożone wyginięciem – tłumaczy artystka.

Źródło: www.poczujnature.pl

Wróć | Przejdź na stronę główną

U źródeł Natury

Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu
„U źródeł Natury”, którego głównym celem było zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska.

PAKIET DLA GIMANZJÓW

PAKIET DLA LICEÓW

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org

1,5% podatku na zieloną edukację

Sponsorzy programu:

logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego,
a także ze środków budżetu
Rzeczpospolitej Polskiej w ramach
Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Partnerzy programu:

.

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org